Gdy zbliżają się ważne uroczystości – imieniny, urodziny, święta lub Dzień Ojca, głowimy się, w jaki sposób moglibyśmy sprawić naszemu tacie niespodziankę. Chcemy, by było to coś wyjątkowego, co sprawi mu prawdziwą radość. Przeglądamy oferty wielu sklepów, niepewni, na co ostatecznie powinniśmy się zdecydować. A gdyby tak kupić mu książkę? Dobra, wciągająca powieść to idealny wybór na prezent dla taty.

Dla miłośników

Jeżeli Twój ojciec chętnie odwiedza księgarnie, a jego ulubioną formą wypoczynku są długie wieczory z książką w ręku, to nie powinieneś się wahać. Jednak przed wybraniem się do sklepu zorientuj się, czy Twój tata nie oczekuje akurat na premierę nowego utworu swojego ulubionego pisarza. Nowiutka książka byłaby idealną niespodzianką, która z pewnością wywoła uśmiech na jego twarzy. A może planuje zapoznać się z twórczością jakiegoś pisarza, bo dotychczas nie miał ku temu okazji? Spróbuj znaleźć serię książek jego autorstwa i spakuj ją w prezencie dla taty.

Poszerzaj horyzonty

Jeśli Twój ojciec niekoniecznie przepada za czytaniem, jeszcze nic straconego. Spróbuj trafić w jego zainteresowania, może coś związanego z zawodem, który wykonuje. Na prezent dla taty nadają się nie tylko powieści. Równie dobrze sprawdzą się poradniki, przewodniki i albumy. Jedynym warunkiem jest tylko to, żeby nasz ojciec na pewno tego potrzebował. Kupując książki trzeba się porządnie zastanowić. Są wyjątkowe i potrafią zafascynować nawet najbardziej wymagających. Jednakże kupienie spawaczowi albumu z obrazami średniowiecznego malarza lub szefowi banku poradnika, którego tematyką będzie ślusarstwo to niekoniecznie dobry pomysł (chyba, że po pracy nasi ojcowie interesują się właśnie takimi rzeczami).

Dbaj o jego umysł

Choć niejednokrotnie nie chcemy do siebie dopuścić tej myśli, to prawdą jest, że z każdym kolejnym rokiem nasi ojcowie stają się coraz starsi. W związku z tym musimy pamiętać, że w naszych rękach jest troska o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Powinniśmy ich obserwować i upewniać się, że mają wszystko, czego potrzebują. Jedną z bardzo ważnych kwestii jest dbanie o odpowiednią kondycję umysły naszego taty. Możemy do tego wykorzystywać różne sposoby, również takie, kiedy prezenty się ku temu przysłużą. Dobrze jest pamiętać, że człowiek, który regularnie czyta, rozwiązuje krzyżówki i gra w logiczne gry stymuluje swój umysł. Wciąż powtarza znane sobie słowa, potrafi kojarzyć i przywoływać różne fakty. Dzięki temu wciąż pobudza swój mózg. Wszystko to przysłuży się temu, że na starość jak najdłużej będzie w pełni świadomy i samodzielny. I choć wydaje się to bardzo odległe, to powinniśmy już zawczasu pomyśleć o zdrowiu i życiu naszych rodziców.